Austrian U17 Open

• Domov
  • Austrian U17 Open

Včeraj je v Dornbirnu potekal drugi dan tekmovanja Austrian U17 Open.

Najboljši slovenski tekmovalec je bil Žiga Podgoršek, ki je tekmovanje končal z dvema uvrstitvama med najboljših 16. Med posamezniki je njegov vstop v polfinale preprečil prvi nosilec, Španec Daniel Franco. Borba je bila dolga, trajala je 50 minut in po treh nizih je izid tekme bil v korist Španca.

Žiga je z Markom Korošo tekmoval tudi v igri dvojic. V tekmi za uvrstitev med najboljših 8 sta bila od njiju boljša Francoza Trescarte in Osvald, ki sta zmagala z rezultatom 21-19 in 21-16.

Med najboljših 16 pa sta tekmovanje zaključili tudi dekleti Anja Blazina in Ariana Korent. V igri dvojic sta se proti Nizozemkama borili 1 uro in 5 minut. Prvi niz je bil zelo napet, končal se je z rezultatom 25-23 v korist naših deklet, žal pa sta drugi in tretji niz pripadla Nizozemkama.