Badminton klub Pišece

Dve slovenski zmagi v Friedrichshafen-u

• Domov
  • Dve slovenski zmagi v Friedrichshafen-u

V nemškem mestu Friedrichshafen, ki leži ob Bodenskem jezeru, je pretekli vikend potekal že 52. tradicionalni mednarodni turnir v starostnih kategorijah do 11, 13, 15, 17 in do 19 let. Zadnjih 30 let se turnirja množično udeležujejo tudi slovenski tekmovalci in tudi letos so osvojili 2 zlati in 2 bronasti medalji. Nika Bedič (BK Mladost) je zmagala pri dekletih do 15 let, Anja Blazina (BK Ljubljana) pa je zmagala pri dekletih do 13 let.

Med več kot skupaj 300 nastopajočimi (op, vsi prijavljeni na turnirju) je Nika Bedič skupaj z Avstrijko Leno Schindler osvojila še 3. mesto v dvojicah do 15 let, Matevž Herman in Nik Zupančič (BK Mirna) pa sta osvojila 3. mesto v dvojicah do 17 let.

Vse rezultate mladih slovenskih badmintonistov najdete na spodnji povezavi.