Badminton klub Pišece

V Novem Sadu bronasta medalja za Anela Pahorja in Nikito Pešehonova

V Novem Sadu se je z današnjimi finalnimi obračuni zaključil mednarodni turnir v starostnih kategorijah do 9, 11, 13, 15 in do 17 let. Slednja kategorija šteje tudi za evropsko jakostno lestvico do 17 let.

Bronasto medaljo sta v dvojicah do 11 let osvojila Anel Pahor in Nikita Pešehonov (BK Mladost), ki sta prvo premagala prva nosilca turnirja, Srba Danila Jankovića in Andreja Stolića, z rezultatom 21:19, 17:21, 21:16.

Gal Bizjak (BK Medvode) je bil edini slovenski predstavnik v starostni kategoriji do 17 let. V fantovskih dvojicah se je skupaj z Romunom Mihneo Craciunom uspel prebiti do četrtfinala, kjer pa sta bila premočna Avstrijca Lenny Sudarma in Michael Tomic 13:21, 16:21.

Žiga Podgoršek (BK Medvode) se je v starostni kategoriji do 15 let med posamezniki uspel prebiti v zaklučne boje. V osmini finala je v napetem boju premagal Romuna Andreia Comana 21:16, 22:24, 21:18, nato pa v četrtfinalu tesno izgubil proti Grku Theodorosu Papadopoulosu 19:21, 19:21.

Iva Koša (BK Mladost) se je v dvojicah skupaj z Avstrijko Leno Schindler uspela uvrstiti v četrtfinale, kjer sta ju premagali prvi nosilki, Madžarka Petra Hart in Bolgarka Kaloyana Nalbantova.