Badminton klub Pišece

V soboto, 1. 9., in nedeljo, 2. 9., je v športni dvorani Gimnazije Brežice potekal prvi letošnji BZS AB turnir, na katerem je nastopilo 44 najboljših igralk in igralcev iz Slovenije. Prisotnih je bilo sedem slovenskih klubov, med njimi tudi edini posavski igralec Toni Hotko, član BK Pišece, ki je svoj prvenec končal že v skupinskem delu.

Ker je bil turnir pozivni za reprezentanco, so se turnirja udeležili skoraj vsi najboljši igralci v Sloveniji. Največ stopničk so osvojili igralci iz Badmintonskega kluba Mirna, sledita jim BK Bit Ljubljana in BK Medvode. Turnir je bil tudi prva prava promocija za novembrski turnir serije Future Victor Slovenia, ki ga bo gostila BZS od 22. 11. do 25. 11. v veliki športni dvorani Brežice. Že sedaj vas vabimo na edinstven badmintonski spektakel konec meseca novembra.

Pika na i pa bo konec meseca januarja prihodnje leto tradicionalni turnir bratstva in enotnosti v sklopu mednarodne ADA badminton lige.

Prvič v kratki zgodovini ADA lige smo bili v Zrenjaninu. Bilo je odlično žal smo ostali brez vrhunskega športnega rezultata. Naredili smo tudi reklamo za neslednji turnir, ki ga bomo gostili konec meseca januarja.

Celje Li-ning Open 2018.
Toni Hotko je skupaj z Klemen Korenčičem BK Bit Ljubljana zmagal v kategoriji moške dvojice A.
Dejan Mikuš je v tekmi za tretje mesto v kategoriji moški posamezno D premagal klubskega soigralca Enej Janjanina ter tako osvojil tretje mesto.
V kategoriji moški posamezno A je Toni osvojil nehvaležno četrto mesto medtem ko je Tadej Škof obstal že v skupinskem delu.