Igrišče je dolgo do mreže 588 cm (x2) in široko 610 cm. Okrog s črtami označenega igrišča je rob, ki ni manjši od 130 cm. Črta za serviranje je od mreže pomaknjena za 198 cm proti koncu igrišča, ki se pri serviranju dvojic skrajša za 76 cm. Mere igrišča pri igri posameznikov se zožajo za 46 cm na vsaki strani vzdolž igrišča. Črte so debele 4 cm in so vštete v izmere badmintonskega igrišča.

MREŽA:
Zgornji rob mreže je 155 cm nad tlemi, samo zamreženi del je visok 76 cm.

ŠTETJE:
Badminton se igra na dva dobljena niza do 21 točk. Pri novem načinu štetja se pri vsaki izmenjavi »rallyju« pridobi točka. Če server dobi izmenjavo, pridobi točko in ohrani še naprej pravico do serviranja. Če dobi izmenjavo igralec, ki sprejema servis, dobi točko in pravico do servisa. To pomeni, da servira vedno tisti igralec, ki je dobil predhodno izmenjavo »rally«. Pri izidu 21:20 set še ni zaključen in se igra dokler nima eden od igralcev dve točki prednosti, vendar največ do 30 točk. Torej je najtesnejši izid seta 30:29.
Podrobnejša pravila za igro posamezno in igro dvojic si lahko ogledate na spletni strani http://www.maestral-badminton.com v razdelku Nova pravila.

SERVIS:
Pri serviranju mora igralec udariti žogico pod pasom tako, da je glava loparja očitno niže od ročaja. V igrah posamezno servira igralec pri sodem številu osvojenih točk iz svojega desnega servisnega polja v diagonalno servisno polje, pri lihem številu osvojenih točk pa iz levega v diagonalno polje. V igrah dvojic igralec, ki servira in igralec, ki sprejema servis, morata stati vsak v svojem servisnem polju, pri tem je položaj njunih partnerjev poljuben. Takoj po sprejemu servisa pa lahko udari žogico katerikoli igralec.

TEKMOVANJE V SLO:
Tekmovanje na turnirjih, ki se jih udeležujemo, pa se malo razlikuje od tekmovanj, ki smo jih vajeni v drugih športih. Pri badmintonu se tekmuje v skupinah, in sicer na turnirjih A, B ali C in pa v starostnih skupinah do 11 (U11), 13 (U13), 15 (U15), 17 (U17) ali 19 let (U19). Na vsakem turnirju se dobi določeno število točk, iz katerih se oblikuje končna jakostna lestvica tekmovalcev Slovenije, prav tako pa se oblikujejo še lestvice v starostnih kategorijah. Po tej lestvici lahko prvih 8 tekmovalk in prvih 16 tekmovalcev tekmuje samo na najboljših A turnirjih, tekmovalke od 9. mesta naprej in tekmovalci od 17. mesta naprej tako lahko tekmujejo na B in A turnirjih, tekmovalke uvrščene od 21. mesta naprej in tekmovalci od 41. mesta naprej pa lahko tekmujejo na C, B ali A turnirjih.

ZANIMIVOSTI:
Večina ljudi je videla badminton v takšni ali drugačni obliki in posledično mislijo, da ga "poznajo." Kakorkoli, lahko da badminton ni ravno takšen, kot si ga predstavljate. Tukaj je nekaj pogostih vprašanj in odgovorov v zvezi z njim.
Badminton je igra, ki jo vsi igramo na družinskih piknikih in na dvoriščih, ali ne? "Piknikton" in badminton na dvorišču je en način igranja badmintona. Badminton kot šport se igra v dvorani z veliko kvalitetnejšo opremo. Moderni loparji so kompleksne zlitine karbon-grafita, borona, keramike, aluminija in jekla v različnih trdnostih. Ti loparji so zelo lahki, od 85 do 120 gramov in se lahko napnejo zelo trdno (od 8.5 do 16 kg). Prav tako se ne igra s plastičnimi žogicami, temveč s peresnimi, ki tehtajo med 4,74 in 5,50 grami. Cena žogice je okrog 250,00 SIT in je uporabna cca. 15 minut.
Kljub vsemu pa je še vedno precej počasen šport, kajne? Za igranje tekmovalnega badmintona so potrebni eksplozivnost, bliskoviti refleksi in hitra koordinacija oči in rok. Zakaj, sprašujete? Torej, zabeležena hitrost žoge presega 289 km/h (NE, to ni tiskarska napaka), kar je hitreje kot najhitrejši teniški servis in se pojavlja redno tekom tekem na vrhunski ravni. Dodajmo temu še dejstvo, da se pri igri dvojic pogosto zvrsti 40-50 udarcev v 20-ih sekundah. Tako lahko vidite, da prvi stavek ni bil nikakršno pretiravanje.
Kakšne vrste akcijo torej vidimo pri badmintonu? Tekma badmintona se sestoji iz konstantnih visoko koncentriranih akcij: tekanje, skakanje, obračanje, raztegovanje, tek nazaj, metanje in udarjanje. V tipični igri tekmovalci pokrijejo vsako ped igrišča in pretečejo več kot miljo.
Razumem. Kaj pa kakšni statistični podatki? Prav, torej. Primerjajmo finale Wimbeldona s svetovnim prvenstvom v badmintonu. Finale Wimbeldona je trajalo 198 minut, finale badmintona pa 76 minut. Ne izgleda dobro za badminton, kajneda? NAROBE! Dejanski čas, ki sta ga žogici prestali v igri je približno 18 minut pri tenisu in 37 minut pri badmintonu. Če primerjamo udarce, je to 1004 proti 1972 in predpostavimo, da igralec preteče 3,6 m na udarec, je rezultat pretečenih 3,2 km igralca tenisa, in približno 6,4 km igralca badmintona. Torej je igralec badmintona pretekel DVA KRAT več v pol manj časa. To je samo pokazatelj, kako zahteven je badminton. Tenis je odlična igra in večina ljudi razume športna prizadevanja, ki so vključena pri igranju na vrhunski ravni. Iz tega primera lahko zaključimo, da morajo biti igralci badmontona vrhunsko pripravljeni.
Imate še več statističnih podatkov? Seveda. Glede na znanstvene strokovnjake (Department of Physical Education at Baylor University- Oddelek fizičnega izobraževanja na Univerzi Baylor) je badminton ena športnih aktivnosti, ki zahtevajo vrhunsko usposobljenost. Tekom tipične igre s tremi seti, ki traja 45 minut, je žogica v igri 20 minut. V tem času naredi igralec najmanj 350 sprememb smeri za kot 90° ali več in udari žogico okrog 400-krat. Okrog 150 teh udarcev je zamahov s celo roko (z loparjem, seveda). Metalci prve lige (baseball) naredijo manj zamahov v igri. Puls se lahko poveča z 72 na 125 udarcev pri osebi v normalnih pogojih.
Še ena statistična primerjava: Primerjava med tenisom in badmintonom v številkah (Wuest, 1985)

12,88 x 8,23 metra 6,7 x 5,18 metra

Prav. Prepričan sem, da je badminton zahteven šport, ampak ali ni precej nepriljubljen? Sploh ne! Medtem ko je manjšinski šport v ZDA, (igra ga "samo" 20 milijonov ljudi) je zelo igran v VB, na Danskem, Švedskem, Nemčiji, Kitajskem, Indoneziji, Maleziji in nekaterih drugih državah. Samo Velika Britanija ima 4 milijone igralcev, kar je okrog 8% populacije. Kot šport, ki ga množično gledajo, je badminton zelo popularen na daljnem vzhodu. Badmintonske tekme so bile med prvimi razprodanimi na Olimpijskih igrah v Seulu, klub temu, da je bil samo predstavitveni šport. Na igrah v Atlanti so za eno vstopnico za tekmo badmintona ponujali dve za košarko.
Torej je badminton olimpijski šport? Da, je! Badminton je bil priznan kot šport, ki se igra za medalje, na 25 Olimpijskih igrah v Barceloni 1992. Odločitev je bila sprejeta leta 1985, Mednarodni badmintonski organizaciji (IBF), ki ima 138 držav članic, pa je bil priznan svetovni status. Športniki so tekmovali v moških in ženskih enicah in dvojicah. Na igrah v Atlanti so bile dodane mešane dvojice in badminton v Atlanti je bil velik uspeh. Badminton je edini šport, kjer igrajo za medalje tudi mešani pari.
Ali so vrhunski športniki profesionalci? Da. Na vrhunski ravni se lahko preživiš z igranjem badmintona. Denarja ni ogromno, tako kot pri tenisu, a če prihajaš iz države, kjer je badminton priznan šport, potem so denar in "lovorike" dostopne tudi drugje, poleg turnirskih zaslužkov. Ta kariera pa ni priporočljiva za tiste, ki pričakujejo ogromne zaslužke in hitro upokojitev.